Výprava na Zátoň...článek od Brouka

Naše vypravování začíná na jednom nejmenovaném českobudějovickém nádraží kolem deváté hodiny ranní. Právě v tuto chvíli se tam totiž začal srocovat podivný dav dětí i lidí, povětšinou z Hanace. Čím více bylo lidí a batohů, tím více bylo problémů. Po úspěšném naložení věcí do Montyho auta se startovní posádkou Monty – Dáva jsme se jali my z vedení počítat, kolik nás je. Počítali jsme to čtyři – Já (Brouk), Kosťa, Šampus a Milda – ale pořád jsme se nemohli dopočítat. Chyběla nám holt vejška, abychom zjistili, že je nás jedenáct a že nikdo další nepřijde. Po zakoupení jízdenky do Bujanova jsme nasedli do podivné plechové krabice, která se vtipně nazývá vlak, i když nevím proč, a vyjeli. Naše dvě plně obsazená kupé dělala jistě historický rámus, ale možná se mýlím, protože průvodčí to přišlo úplně normální. A dostali jsme informaci, že z Kaplice do Omlenice je výluka. Podrobným studováním mapy jsme poté  usoudili, že nemá cenu jet až do Bujanova, když vzdálenost mezi těmi zastávkami činí pouze 2,5 km.


    Cesta na běžkách – proklínaná snad všemi vámi, kdo nedostatečně připraveni a málo vytrénováni, přišli válet šunky na sněhovo-blátivé pláně Jižních Čech. No dobrá, může se zdát, že jsme si zajeli, ale ve skutečnosti jsme se jeli podívat na vesnici, kde bychom vystupovali, kdybychom nevystoupili dřív. A tak jsme do sebe natlačili aspoň svačinu a teplý čaj a jeli jsme dál. Další zastávka naše se konala v Rožmitále na Šumavě. Nikdo už nechtěl Šampusovi věřit, že ví, kde jsme, ale pohled na samoobsluhu a na Bohdyho, který se vysekal na rovném nenamrzlém chodníku, nám všem zvedl náladu. Tedy, skoro všem, protože Skupina no.2 byla notný kus za námi, zpomalována ploužákem Mildou. Chudák Šneky s Bobíkem, musely mít s Mildou mnoho trápení... O další rozveselení se postaral Hastry, když si po několikahodinovém absťáku  koupil litr Coly za 30 Kč. Samo o sobě by to nebylo nic vtipného, ale těsně po tom vyběhli z obchodu Kosťa s Bohdym, třímaje v rukou 2,5 litrové lahve stejného nápoje, ale o tři koruny levnější. Hastry zamáčkl slzu hořkosti, poté, co se všichni několikrát po sobě shodli, že by se vyplatilo koupit 2,5 litru a litr a půl vylejt do sněhu... šlo se dál. Další úsek byl krásně z kopce a na ledu, takže utekl jako voda v řece, a se stmíváním jsme byli na základně. Dost dobrý, na to že jsme měli dorazit ve dvě.


    Na základně čekala Krumlovská posila – Jenda a Vojta. Hned po ukuchtění večeře, při kterém se pálil čaj a brambory se nevařily, se hrály lodě ve velkém. Všichni krásně běhali a házeli na sopky i ostrovy tak dlouho, dokud nezničili nepřítele a šli spát.
    Následovala sobota – den před nedělí. To, co zde teď budete číst, jsem si NEVYMYSLEL, FAKT SE TO STALO!!! Při rozcvičce k nám přiběhla srna. Ale jako úplně k nám. Očichala si tři lidi a nechala se pohladit od Bohdyho (který měl rukavice, nemusíte se bát) a následovně se pokoušela přidat do naší honičky Na mrazíka, ale jelikož srna je stvoření něžné, brzo naše nahánění vzdala a odběhla domů. Měla totiž obojek a prý poslouchá paničku... Nu což, šli jsme se řezat. Ale už s Autoškou a Bifty, který přijely při snídani. Bitka na louce mokrým sněhem byla tvrdá, ale my jsme tvrdší. Ani kilové a těžší koule nás nedokázaly zastavit od dalšího válčení, což se netýkalo Mildy a Šampuse, kteří měli mokré boty a tak nás po obědě opustili, a odjeli se schovat do Krkonoš na Petrášku na běžky. Ale my se nedali. Po úspěšném usušení a najezení nastal orientační běh, protože se mi rozletěly Japonské zvyky. Asi mi nebudete věřit, ale dopadl nad očekávání dobře, a tak jsme pokračovali v tvrdé linii programu. Došlo k zatemnění všech oken a škvír celtami a prostěradly, a strhla se schovka, jakou svět ještě neviděl. Doslova neviděl, protože zatemnění fungovalo výborně. Bohužel jsme museli schovku přerušit. Zaprvé jsme šli večeřet, zadruhé na lodi vypukla vzpoura, a to těsně před Japonskými břehy! A tak jsme toho využili a kompletně jsme vykradli podpalubí lodi – všechna tři patra, hlídaná ruskými a japonskými muži, byla vybílena od veškeré hotovosti. Když policie vzpouru krvavě potlačila, pokračovali jsme dál v mírumilovné schovce, ale ani se neptejte, v kolik se šlo spát!


    Nedělní den se nesl ve znamení konce víkendu. Pod blankytně modrým nebem, na sametově hebké travičce s nádechem čerstvého života, se všichni romanticky odbelhali na tajenkově-krepákově-taneční  hru. Řešily se otázky, které bůhvíkdo vymyslel tak hloupě, odpovědi se dosazovaly do tajenek a ze vzniklých slov se sestavovaly věty. Zní to složitě, že? Ale všichni to dokázali, a tak jsme šli za trest uklízet. Vytíralo se, zametovalo, skládalo, sundavalo, zvedalo, no prostě hrůza. Ale udělalo se to. Bůh ví jak, ale bylo to, a to je hlavní. Při cestě na autobus (kam jsme šli nalehko, protože věci měl nasyslený Monty v autě) jsme trénovali kombinaci zpěv + kytara + chůze. Vypadá to dobře a budeme to dál pilovat.


    Jo, ještě cesta autobusem. Nic moc. Měli jsme zpoždění a málem nám ujel v Krumlově autobus domů. Ale díky našim spoluobčanům nám neujel, naopak pro nás ještě zacouval. Ale stejně jsme přesedali takovým fofrem, že jsme málem nestihli zamávat Vojtovi s Jendou, kteří nás opustili. Tím naše putování (zatím) bohužel skončilo. Ale už brzo budem pokračovat, a věřim, že navážeme na supr víkendovou atmošku!


    Poděkování: bezejmenné hrdinné občance důchodového věku ale mladého ducha a svěžích reflexů, která svým energickým máváním zastavila odjíždějící autobus a přinutila řidiče, aby pro nás ještě zacouval. Děkujem za celou Hanaci, Bezejmenná hrdinko!

Na virtuální papír hodil
Brouk


Fotky z výpravy


| Autor: Lenka Filipová | Vydáno dne 06. 02. 2011 | 2712 přečtení | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky
Databáze neobsahuje žádnou novinku.
<<  Listopad  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
akceDnesČlánek
Poslední komentáře
 • Christian Louboutin:
  "Ca nada Goose Parka Ecco Sneakers Champion T Shirt Moncler Coat" (Skládáme dračí posádku HANACE SENIORS)
 • Aike Air Max:
  "Pink Birkenstocks Alabama Nike Shoes Womens Yeezy Shoes Price N ... " (Lipka 2018 - společný víkend na Šumavě)
 • yumi:
  "Thanks for the interesting card sharing from you. This is my websi ... " (PRO ODDÍLOVÉ DĚTI - sobotní běžkaření 16.1.2016)
 • Partnerské organizace


   

   

   

  TOPlist

  Powered by PhpRS | Designed by Jan Adámek