Výprava na Pořešín - Willy Fog

V pátek 7.1. jsme se sešli na vlakovém nádraží v 15:45. Rozebrali jsme si jídlo a přešli na vlak. Bifty a Tribitku jsme nabrali na Jižní zastávce.Když jsme konečně dorazili na vlakové nádraží v Kaplici, čekala nás cca 1 hodina cesty. Na základně Pořešín, kam jsme došli, byla strašná zima, tak jsme si museli pořádně zatopit. Naše řady ještě rozšířil Jenda z Krumlova, který s námi už byl na Kovářově. Dali jsme si večeři a přesunuli se na noční hru, kde jsme si museli přečíst jméno. Cílem bylo vědět  "falšená" jména všech. Potom jsme si zahráli poznávací hru nás všech.  Asi nejvíc kecací hra, co jsem kdy hrála.  Z toho kecání nám sakra vyschlo v krku. Po hře následovala večerka.

V sobotu byla jako pokaždé rozcvička a snídaně - tentokráte ale byly párky s kečupem! Dopolední hra byla na téma - tábornické dovednosti. Museli jsme rozdělat oheň na sněhu a v ešusu rozpustit sníh, aby ho bylo nejlépe přesně půl litru. O poledňáku se všichni připojili do hry Dračák, kterej se stal trhákem této výpravy. K večeři jsme si dali výbornou krupičku a další noční hru, kde byla důležitá matika, tedy plus, mínus, krát a děleno. Výsledek příkladu byl počet dní, který už jsme na cestě kolem světa. Myslím, že to bylo 30 dní. Potom jsme si dali oddechovou hru ve spacácích, kde nám vedoucí předváděli pohádky. Sice jsme měli trochu přetopeno, ale to nevadilo. Když byla večerka, Milda nám četl pohádky na dobrou noc.

V neděli ráno měla proběhnout stávka proti rozcvičce, ale nakonec všichni na rozcvičku šli, kde se skoro každej vysekal na ledě :D ale všichni ve zdraví přežili. Bubák měl dneska narozky, tak jsme mu vytvořili takovej mini dort z jablka a granka. Ještě před obědem jsme stihli hru, kde jsme ze zříceniny udělali HONG KONG a vžili se do ulic . Ale důležité bylo nejdřív vyluštit šifru-čínskou abecedu, kterou vyluštili všichni. Po obědě ve 14:00 jsme opustili základnu a šli na vlak, kde jsme opět hráli Dračák. Cesta ve vlaku rychle uběhla.

Bifty

Trocha "cukru"


Bohdy, jak řekla Autoška a Tribitka, je sen každé ženy...udělá, co na očích uvidí:)  (na výpravě-zátop, dřevo, kuchyň..á, dyť ho znáte)
Bubák se zlepšil a hodně pomáhá v týmu velká chvála! Sám přines hodně dřeva a snaží se!

Plžka už si při hrách tolik "nesní" a plně se zapojuje.

Bobík s Terkou bez sebe nedaj aniránu...

Bifty našla Bohdymu nůž, kterej ztratil na Vánočce (měl ho v kapse v batohu, kterou normálně nepoužívá)

Hastry má dycky po ruce, co je třeba...ať už je to propiska, papír, nůž nebo čaj v KPZ, kterej byl třeba v neděli.

Maruška drtila ve hrách...

Tribitka, Klouzy a Bifty ví, co se má udělat, když se přijde / odchází na základnu...dělaj už to automaticky bez povelu.

 

Autoška

Fotky z Pořešína


| Autor: Lenka Filipová | Vydáno dne 09. 01. 2011 | 2954 přečtení | Počet komentářů: 38 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky
Databáze neobsahuje žádnou novinku.
<<  Listopad  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
akceDnesČlánek
Poslední komentáře
 • Christian Louboutin:
  "Ca nada Goose Parka Ecco Sneakers Champion T Shirt Moncler Coat" (Skládáme dračí posádku HANACE SENIORS)
 • Aike Air Max:
  "Pink Birkenstocks Alabama Nike Shoes Womens Yeezy Shoes Price N ... " (Lipka 2018 - společný víkend na Šumavě)
 • yumi:
  "Thanks for the interesting card sharing from you. This is my websi ... " (PRO ODDÍLOVÉ DĚTI - sobotní běžkaření 16.1.2016)
 • Partnerské organizace


   

   

   

  TOPlist

  Powered by PhpRS | Designed by Jan Adámek