Klára

Klára Pešková

Oddílové číslo: KLDatum narození
5.13.1985
Další přezdívky (ze školy, jiných kroužků)
Ježííš! Mám já to vůbec prozrazovat. Ve školce mi říkali Králko, nevěřili byste kolik lidí moje jméno neumí vůbec říct - jsem jak jazykolam. Na základce mi nikdo neřekl jinak než Pejdy. V sedmičce na lyžáku jsem byla Xena. No a oddílovou přezdívku nemám, v korábu jsem byla nejdřív Ségra (přišla jsem až jako třetí člen naší rodiny a hlavně jsem byla ségra Mária a Šampuse) a pak mi babička poslala na druhý tábor dopis a trošku se to zdrsnilo a byla jsem Žežule. No a protože prý všichni VELCÍ hlavasové v oddílech přezdívku nemají, tak jdu s dobou a využívám toho, že už moje jméno nikdo nekomolí a jsem prostě Klára.
Víš přesně, kdy a na jakou akci jsi poprvé s oddílem jel/a (a v jakém to bylo roce)?
Já jsem oddílová stará škatule a tak pamatuji i úplný začátek oddílu. Hanace je vlastně jediná věc, kterou povodně v srpnu r.2002 přinesly. Všechno ostatní voda vzala. No byla jsem už na zahajovačce v září roku 2002.
Jaké bylo nejlepší jídlo vařené na výpravě?
Všechno jídýlko, který jsem nemusela vařit já. Rozhodně vede Babči kuchyně a její špízy. A jsem asi jediná, kdo si liboval i na Šampovo fazolích na LT Hron. Když to tak po sobě čtu, tak mi asi vyloženě chutná domácí kuchyně :)
Máš raději stálý tábor nebo puťák?
Stálý tábor je labůžo - svalit se večer v týpku k ohni a přes den se okópat v rybníku. Nejradši mám když někdo zařve oběd. Mám totiž vždycky dopoledne děsnej hlad. Hrozně bych si přála, aby na tábory Hanace její členové nikdy nezapomněli a od toho se odvíjí každoroční příprava - vymyslet nějakou pecku. No a puťák - to je lebedění na kormidle a návštěva nových míst. Takže když to zkombinujeme máme prádniny jak se patří.
Jaká je tvoje nejoblíbenější řeka?
jednoznačně Otava
Jakou posloucháš muziku?
Ajajajaj to je záludné..ale momentálně ujíždím na Toxique.
Spíš raději v chatě, ve stanu nebo pod širákem?
Širák, mám ráda mokrej spacák v barelu. všechno pak tak pěkně po vodácku voní :). Néé vážně, nejsem staňák, ale když někdy vidím ten náš polorozpadlej přístřešek vedení, tak dětem ten stan závidím :)
Kolik řek jsi jel/a (alespoň kousek)?
tak jdem na to:
Vltavu (i na nafukovacím lehátku), Malši, Otavu (tam mě učil Hever kormidlovat), Sázavu, Blanici (se Zajdou), Lužnici, Nežárku, Moravu, Ohři, Salzu, Steyer, Hron a 2 estónské řeky v národním parku Sooma. (a nejradši už bych si sem dopsala i polskou Kwisu a Bóbr). Když to sečtu je to 14.
Jsi vodák nebo turista?
turista s duší vodáka
Podle čeho jsi dostal/a svojí přezdívku?
Mamka se na mě v porodnici koukla a řekla bude to Klárka.  Klára - pára - motokára.
Jaký tábor se ti zatím nejvíce líbil?
Piráti a Kouzelné fazole
Čím bys chtěl/a být až budeš velký/á?
To jsou mi narážky. tohle je stop stav, já už víc nevyrostu! Chtěla bych být hlavně fajn člověkem, díky kterýmu se občas aspoń někdo zasměje. A povoláním architektka se zaměřením na obnovu historických objektů, nebo kastelánka a žít si na zámku. A když se mi to nesplní, tak bych chtěla být loutkoherec v kočovným divadle. Manželkou Václava Moravce (protože ten je v neděli v otázkách VM a nemusela bych mu smažit řízky a dělat knedlíky). A kdybych si mohla vybrat ještě další školu, tak by mě byvilo dělat profi kadeřnici, módní návrhářku a učitelku ve školce. tak vidíte, táhne mi na 30 a ani nevím, čím budu a to je fajn, můžu si snít.
Jaký je tvůj oblíbený film, pohádka nebo seriál?
Já u všeho usnu. Ale v počtu shlédnutí vede Sex ve městě (taky koukám na Přátele a z Prahy jsem vždycky chvátala na Útěk z vězení. A jinak jsem pohádkožrout - jen ty od Trošky s uječenou Laurinovou nejsou pro mě. u
Jaké hry tě v oddíle nejvíc baví/bavily?
Mě baví obecně hrát si, takže téměř všechny. Jen nemám ráda hry u stolu a rukodělky
Jezdíš radši na háčku nebo kormidle a proč?
kormidlo (na háčku jezdí vopalovačky)
Na jakým plavidle by sis chtěl/a zkusit zajezdit?
Vebruš mi slíbil, že mě naučí na surfu a obdivuju všechny, kdo dělají kiting. jednou budu mít svoje prkno.
Když slyšíš slovo Hanace, co tě napadne jako první?
Hanace je můj život. Když vidím všechny pohromadě, tak si vždycky říkám, že je to úžasný, že se naše myšlenka mít svůj vlastní oddíl proměnila v realitu a hlavně mě těší, že to není žádná firma na zážitek, ale spousta nadšení a hlavně kamarádství na celej život.
Těšíš se do vedení? Proč?
Já už tam jsem a to vám povím - je to leháro. Člověk chodí spát pozdějc než všichni ostatní, ráno vstává dřív, aby děti měly k snídani palačinky a kakao, na výpravu se nejen zabalí, ale ještě vymyslí tunu her..
Nene kecám, vůbec to není špatný. Ve vedení člověk nikdy nezestárne. Jsem ráda, že mi ještě všichni děti od deseti let neříkají dobrý den, ale Hanačáci jsou moji opravdoví kamarádi a učí mě nové trendy :)
Kdo je tvůj největší vzor?
Každý člověk, který ještě nerezignoval na slušnost. Obdivuju lidi, kteří dělají něco nezištně. Většinou jsou to velké činy bez podpisů a ohromujících titulů.  A taky jsem silnej antikomunista a můj obdiv mají tudíž všichni, kdo ve světě udělali něco pro demokracii. A kdo mě úplně zná tak ví, že bych chtěla být jako moje babička.


| Autor: administrator | Vydáno dne 26. 05. 2013 | 3956 přečtení | Počet komentářů: 24 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky
Databáze neobsahuje žádnou novinku.
<<  Červenec  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
akceDnesČlánek
Poslední komentáře
 • Swarovski Bracelet:
  "Fitflop Tory Burch Sunglasses Birke nstock Sandals Ferragamo" (HANACE - o nás)
 • Calvin Klein Underwear:
  "Juicy Couture Hoodie Balen ciaga Shoes Sup reme Shoes Tory Burc ... " (Brouk - starý dotazník)
 • Golden Goose Sneakers Sale:
  "Tory Burch Bags Off White Shoes Bape Hoodie Pandora " (Výprava Třebíčko 6.3. - 8.3. 2009 - článek od Bohdyho)
 • Partnerské organizace


   

   

   

  TOPlist

  Powered by PhpRS | Designed by Jan Adámek