Za tajemstvím pramenu Amazonky - článek od Jeky

Autor: Libor Peška <libor.peska(at)gmail.com>, Téma: Kronika, Vydáno dne: 01. 10. 2011

 A je tu pátek a s ním i 1.oddílová výprava v tomto školním roce na Pořešín. Budeme hledat pramen Amazonky.Páteční události završila večerní svíčková (ale ne vomáčka) hra. Někdo se svíčkou dělal triky, jako opravdový profík, někomu zhasla při pouhé chůzi. Snad každý alespoň jednu svíčku přes území chráněné obránci pronesl.

A máme tu sobotní rozcvičku. Polovina slepá, druhá půlka jen s levou rukou. No, to jsem zvědavá, jak tohle dopadne. Nad moje očekávání dobře. Nejvíc exceloval Pórek a Exty, tihle dva borci rozcvičku vyhráli. Po snídani jsme všichni zase normální a vydáváme se na cestu za pramenem. Během dne získáváme indicie - za každé vítězství jednu. Nápovědy nám mají pomoci dostat se k tomu správnému pramenu. Hry byly různé - vichřice (Tribitky hra v lese, při které tým ON přišel o Číču) a další a další. Důležité jsou ale ty indicie. Použili jsme je večer ve hře, která rozhodla o nejlepším týmu a o správném prameni. Záludné otázky nás k němu ale nakonec dovedly. U pramene nás o tom přesvědčil Emanuel Fryc, který z něj promluvil a tím nás ujistil, že jsme správně.

Nedělní rozcvička na zřícenině, a pak hra s vodou. No, nebylo to tak hrozné. Svůj hrneček na vedení (konkrétně na Šampuse, který nadával jako špaček, když ho někdo vyruší při hnízdění) vylil jen Řepa. Tím si získal všechny jeho sympatie :) Další hra na památkáře - postě obvazování krepáky. Oběd,úklid a pak všemi milovaná cesta domů.

Na téhle výpravě spousta z Vás dostala zkoušky. Pořádně se tedy hecněte, ať je uděláte. A když se to nepodaří, tak se taky svět nezboří :)

Pro web Hanace Jeky