Vánočka na Vávrovce - velice podrobný článek od Bifty :)

Autor: Lenka Filipová <slavnalenca(at)seznam.cz>, Téma: Kronika, Vydáno dne: 20. 12. 2010

Sešlo se nás dětí 14 na vlakovém nádraží v 16:45. Rozdělili jsme se na půlku, jedna půlka jela vlakem a druhá půlka oddílovým autem a vyrazili jsme na Vávrovku.Když jsme se na Vávrovce všichni sešli, dali jsme si večeři a po dlouhé době jsme si zahráli noční nálety, který byly fakt LA BOMBA! Naučili jsme se jeden Autošky tanec a započala hra na hledání dárků a ozdob. Ta spočívala v tom, že vedení (teda vánoční skřítci) schovávali dárky a my je museli hledat. Byly schovávány úplně všude, i v kamnech, tak se stalo, že jsem jeden spálila :D .

Druhý den v sobotu jsme si zahráli po snídani hru na pamatováka, u které jsme museli zpívat koledy. Všude bylo hodně sněhu, takže bez návleků jsme se neobešli - Řepa má nový maskáčový. Po obědě jsme si zahráli hru na semafory, a když nám padla červená, museli jsme přesmyčkou vyluštit slova, která představovala přání malých dětí. Některým to dalo opravdu zabrat, ale s troškou nápovědy nato přišel opravdu každý. Když padla zelená, tak jsme mohli projít dál. Všichni to úspěšně dodělali. Pomalu se stmívalo, a proto jsme si šli ozdobit stromeček, který nebyl jako obvykle vevnitř, ale venku. Všechno se tak rychle přehouplo na 19:00 a my šli na vánoční večeři - výborný kuřecí řízky s bramborovým salátem.

Po večeři jsme si zahráli oddechovou hru o cukroví a šlo se ke stromečku. Ježíškové Já, Maruška, Bubák a Plha rozdali dárky. Byla ukončena hra na hledání dárků. Myslím, že tohle nemusím ani popisovat - prostě radost, euforie...Balící papír, jsme jak již už tradičně, házeli pod stůl. Myslím, že za roky, co jsem v oddíle, jsme poprvé lili olovo. Hanace možná bude mít příští rok psa. Maruška třeba obchod s ovocem a zeleninou-vylovila si mrkev. Kluci blbli s pistolema, co dostali od Ježíška. Večer jsme ještě chvilku zpívali ve spacácích.

V neděli ráno nebyla rozcvička. Zato bylo takový americký ráno. Pod stromečkem jsme totiž našli ještě nějaké dárky, co nám tam asi tentokráte zanechal Santa. Teda hlavně jeden velký oddílový  - stolní fotbal...RADOST. Pak jsme  šli hezky na snídani. Zahrála se ještě jedna hra, kde jsme se dozvěděli, jak se slaví Vánoce v jiných zemích. Když jsme se zabalili, byl oběd, dojídali se řízky a salát z večeře a cukroví. Uklidili jsme základnu a zase jsme se rozdělili na půlku, která jela autem a druhou půlku, která vlakem a odjeli jsme domů.


Ten, kdo jel v oddílovém autě na základnu i ze základny, si poslechl písničku od NIGHTWORK-TEPLÁKY...ta se mimochodem stala hitem výpravy...tepláková souprava, ozdobu hoď si doprava...

 

Bifty

FOTKY